Bydlení 

Dřevěné pelety – levné a ekologické palivo

Provoz každé domácnosti něco stojí a v mnohých rodinách tyto náklady dosahují závratných částek. Značnou část rodinných rozpočtů pohltí platby za energie, a na tomto faktu se podílí i vytápění. To je možné řešit různými způsoby, z nichž jsou některé nákladnější, jiné zase úspornější. Cílem mnohých z nás by mělo být získat teplo nejen levnějším způsobem, ale také ekologičtějším a šetrnějším vůči životnímu prostředí. Do takové kategorie spadají dřevěné brikety, které jsou obnovitelným zdrojem paliva.

brikety

Foto: OPTIMTOP.CZ

Výhřevnost, čistota, finanční úspory, čistota, ekologičnost a zejména komfort moderního způsobu vytápění – to vše charakterizuje paliva, která jsou založena na zpracovaní dřeva a dřevěného odpadu. Ve srovnání s plynem nebo elektřinou vám mohou levné brikety uspořit až desetitisíce ročně.

Jak se dřevěné pelety získávají?

Dřevěné brikety šetří životní prostředí, neboť se vyrábí z odpadního materiálu, jež vzniká při zpracování a úpravách dřeva. Mohou to být třísky, piliny, odřezky, úlomky, které by jinak byly nevyužity.

Dřevěné brikety vznikají lisováním. Za vysokého tlaku se zmíněný odpad spojí, aniž by bylo potřeba nějakého umělého pojiva. Směs se důkladně suší a brikety mají poté minimální vlhkost. Tím jsou velice výhřevné, což je jeden z hlavních aspektů kvality tohoto paliva.

V čem můžete dřevěnými briketami topit?

Pokud se vám vytápění pomocí briket zamlouvá, nemáte v podstatě žádné omezení. Topit s nimi můžete, ať už máte kotel na dřevo, na uhlí, krb, kamna s krbovou vložkou či kotel na dřevoplyn. Nedoporučují se pro otevřená ohniště. Skladovat by se měly v suchých a uzavřených prostorách.

U rodinného domu, který chcete kompletně vytápět, se průměrná spotřeba pohybuje kolem 4-6 tun briket za topnou sezónu. Na pouhé přitápění postačí 1-2 tuny briket na sezónu.

Jaké dřevěné brikety pořídit?

Dřevěné brikety můžete pořídit v mnoha provedeních, velikostech a z nejrůznějších druhů dřevin, kupříkladu bukové, smrkové, mix listnatých dřevin, smrkovo-borovicové a jiné. Širokou nabídku dřevěných briket s dopravou zdarma po celé ČR naleznete na stránkách Optimtop.cz. Zde můžete využít výhodné akce na dřevěné brikety a zajistit si ekologické palivo mnohem levněji.

Brikety nejvyšší kvality od společnosti OPTIMTOP s.r.o. vám poskytnou dostatek tepla a pošetří vaši peněženku.

Related posts

Leave a Comment