Bydlení 

Jaro je za dveřmi, ani teplo, ani zima. Jak si ale doma udržet příjemné teplo a přitom neutrácet za energie?

Řešením nejen na toto období je příjemné teplo z krbu. Vytápění krbem je velice populární a má to své opodstatnění. Ušetříte za energie a navíc je to krásný designový doplněk do vašeho bytu či domu.

krby

Jak ale vybrat to správné řešení pro vaše bydlení?

Pokud si potrpíte na designu a celý byt nebo dům je tomu uzpůsoben, měli byste vybírat mezi luxusními krbovými vložkami. Sami se přesvědčíte, že krby mohou mít podobu, o jaké se vám před pár lety ještě ani nesnilo. Mohou být skrze zeď z obou stran, ve zdivu po celé délce stěny, nebo třeba zavěšené od stropu. Ale na výběr jsou i klasické krbové vložky.  Výjimkou dnes nejsou ani krbová kamna.

Co se týká vytápění, rozlišujeme dva základní typy. Klasické – vytápění pomocí briket nebo dřeva a druhým typem je vytápění plynem.

Typů krbových vložek je mnoho, vybíráme pro vás pár základních

Rohové krbové vložky

Tento typ se krbové vložky se obecně hodí do moderních interiérů, je vhodný pro umístění krbu v rohu místnosti. Často se také využívá v rohu kuchyňského ostrůvku a tvoří tak příjemnou součást kuchyně i obývacího pokoje.

Rovné krbové vložky

Tento typ se využívá veclice často, je zde nejlepší poměr cena x výkon. Je vhodný jak pro moderní bydlení, tak i pro klasické realizace kachlových či rustikálních krbů.

Luxusní krbové vložky

Luxusní krbové vložky, jak už napovídá jejich název, jsou designerské kousky do moderních interiérů. Tvoří samostatnou kapitolu, většinou jsou dělané na zakázku, mohou být atypických rozměrů, zavěšené ze stropu, mohou být přesně takové, jaké si je vysníte. Má to jen jednu nevýhodu, jsou finančně poměrně náročné.

Krbové vložky se zadním přikládáním

Krbové vložky se zadním přikládáním se využívají většinou v případě, že zadní dvířka krbové vložky vedou do technické místnosti. Tím se zabrání případnému nepořádku, který vzniká např. při přikládání do krbu.

Obloukové krbové vložky

Obloukové vložky se hodí jak do klasických, tak do moderních realizací. Často jsou voleny do rustikálních nebo kachlových krbů.

Plynové krbové vložky

Tento typ vytápění je  vhodný pro všechny, kteří chtějí ve svém interiéru krb, ale nechce se jim štípat dřevo, shánět brikety a uklízet nepořádek vznikající při přikládání a čištění krbové vložky.

Related posts

Leave a Comment