Bydlení 

Luxusní typové domy vám přinesou veškerý komfort

Přemýšlíte nad stavbou domu, ale nechcete klasický dům, kterých jsou v Česku statisíce? Potrpíte si na luxus a pohodlí? Chcete bydlet podle nejnovějších architektonických trendů? Pak si zvolte pro svůj život luxusní typový dům a nebudete litovat.

typový dům

Foto: Master Design s.r.o.

Typové domy v Česku nabízí mnoho společností, ale jsou většinou pro střední segment trhu, pokud se chcete lišit a chcete od domu něco více, než že se v něm dá hezky bydlet, zaměřte se na moderní domy a bydlete s nádechem luxusu. Ale před výběrem projektu luxusních domů si přesně promyslete, co od  svého bydlení požadujete.

Na co se zaměřit před stavbou rodinného domu?

Při stavbě domu je velice důležitý pozemek, na kterém bude dům stát. S pozemkem souvisí mnoho dalších faktorů. Pokud již máte pozemek a nebudete ho tedy kupovat přímo za účelem stavby domu, může se vám lehce stát, že budete obklopeni sousedy. Ne každému to ale vyhovuje, proto je třeba myslet ještě před projektem rodinného domu na prostor, kde budete mít soukromí. Nebo máte pozemek ve svahu? V tomto případě můžete zvolit dům, který se tomuto prostoru přizpůsobí. Tyto domy jsou zpravidla finančně nákladnější, ale přizpůsobí se zcela prostoru, který pro stavbu máte určený.

Ukázka domu ve svahu

typovy-dum-ve-svahu-s-bazenem-1

Foto: Master Design s.r.o.

Pokud pozemek teprve vybíráte, je nejideálnějším řešením takový, který má přístupovou komunikaci v severní části pozemku. Co se týká sousedů, nejlepší variantou je, pokud jsou na východní a západní části a pozemek se tak otevírá směrem k jihu. Světové strany jsou důležité při výběru pozemku, ne však jediné, které ovlivňují, jak se nám v domě bude líbit. Promyslet je třeba i umístění domu na pozemek, opět ideálně tak, aby plocha, na které se nebude stavět zůstala na jižní části pozemku, dále aby byl dům dobře přístupný a uvnitř vhodně prosluněný.

Samotný dům poté má významnou roli, je třeba promyslet jeho tvar, členitost, orientaci ke světovým stranám, jeho výšku, nebo například to. Při stavbě domu je také třeba dbát na zákonem danou odstupovou vzdálenost mezi vašim domem a domem souseda a také odstupy od hranic pozemku. A v neposlední řadě je třeba myslet na to, zda se nebude rodina do budoucna rozšiřovat – v tomto případě jsou v nabídce tzv. rostoucí domy.

Rostoucí typové domy

Rostoucí typové domy jsou vhodné hlavně pro mladší generace, jednotlivce nebo páry, které ještě nemají rodinu a do budoucna o ni uvažují.

typovy-rostouci-dum-s-bazenem-a-drevenym-obkladem-1

Foto: Master Design s.r.o.

Jde tedy o domy, které jsou stavěny v jednotlivých etapách. Můžete například začít s domem 2+kk a časem ho rozšířit na na 5+kk.

Related posts

Leave a Comment