Bydlení Zboží 

Přírodní oleje na dřevěnou podlahu i vaření

Použití přírodních olejů v domácnosti je již běžnou záležitostí. Slunečnicový olej využijete například pro přípravu pokrmů, a co jste možná nevěděli také na dřevěnou podlahu.

tvrdy_voskovy_olej_bily_zak_thumb

Pokud někdo již má nebo zvažuje pořízení dřevěné podlahy do interiéru nebo dřevěné terasy, může se mu následující informace hodit. Při plánování dřevěné podlahy nebo její renovace, přijde určitě také na přetřes, jakým způsobem podlahu ošetříte. V úvahu přicházejí různé laky či oleje na dřevo.

Jak vybrat to správné řešení, abyste se mohli ze své dřevěné podlahy těšit, co nejdéle si řekneme dále.

Laky založené na bázi vody

Sem patří většina klasických laků na dřevo, které se vyznačují následujícími vlastnostmi: chrání dřevo z vnější strany, vytváří film a silnou vrstvu.   Díky tomu má dobrou odolnost proti kapalinám, oděru a snadno se udržuje.  Nevýhodou je odprýskávání a praskání povrchu a před renovací jej musíte obrousit.

Klasické oleje na dřevo

V některých parametrech jsou lepší než laky na bázi vody ale v jiných zase zaostávají. K jejich hlavním vlastnostem patří: chrání dřevo zevnitř, nevytváří film – dřevo může dýchat, netvoří ochranný povrch. Výhodou olejů na dřevo je proniknutí do struktury dřeva, jednodušší renovace a také se neodprýskává či praská. Nevýhodou, kterou je třeba řešit zvlášť v kuchyni je špatná odolnost vůči kapalinám a náročnější údržba.

Jak vidíte každá z těchto variant má své výhody i nevýhody, což se snaží vyřešit následující přírodní voskové oleje značky OSMO.

Přírodní voskové oleje na dřevo OSMO

Základ přírodních voskových olejů OSMO tvoří slunečnicový olej, lněný a bodlákový olej. Díky tomu jsou oleje určeny i pro využití v potravinářství nebo na hračky pro děti. Nezpůsobují alergie a jsou ekologické.

K hlavním přednostem voskových olejů OSMO patří: chrání dřevo zevnitř i zvenku, nevytváří film a vytvoří ochranný povrch. Výhodou je proniknutí oleje do dřeva a zároveň vytvoření voskového ochranného povrchu s otevřenými póry – dřevo může dýchat. Lze jej dobře renovovat, neodlupuje a také dobře odolává kapalinám.

Osobní zkušenosti s oleji na dřevo OSMO

Zajímá vás jak je voskový olej OSMO hodnocen uživateli?

přírodní oleje na dřevěnou podlahu

  • olej se snadněji opravuje – škrábance nebo nějaká místa můžete naolejovat prostě znovu.
  • olej se vsákne do dřeva, nevytváří vrstvu nahoře na dřevě, takže dřevo nepůsobí tak studeně.
  • lakovaná podlaha se hrozně leskne – my máme moc prosklených ploch a ty odrazy by nás vyloženě oslňovaly. U oleje to nehrozí.
  • obnova po několika letech je možná prostě dalším naolejováním – nemusí se brousit. Pokud bychom chtěli brousit, můžeme.

Bydlíme asi 3 měsíce, zatím bez škrábanců. Údržba je výborná, podlahu je super. Hlavně vysáváme, umývali jsme jen dvakrát (z toho jednou před nastěhováním). Srovnání mám s lakovanými dubovými parketami u rodičů, nedávno je renovovali a nechávali lakovat.

Zaujaly vás možnosti, které nabízí voskové oleje OSMO? Navštivte naše stránky www.oleje-osmo.cz, kde si určitě vyberete. Jsme autorizovaným prodejcem voskových olejů OSMO v ČR.

Related posts

Leave a Comment