Bydlení 

Jak vybrat vhodné stínění do vašeho domu či bytu?

Doba pokročila a my už nemáme na výběr jen klasické vnitřní horizontální žaluzie, kdy bychom byli vděčni za to, že si můžeme zvolit maximálně barevnou variantu lamel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Základ je mít světlo, ovlivňuje, jak se budeme doma či v práci cítit. Přirozené světlo se mění v závislosti na roční i denní době. Nejjednodušší práce s denním přirozeným světlem je stínící technika, která umí díky motorizaci reagovat i na povětrnostní podmínky. Rok od roku stoupá obliba venkovních žaluzií a rolet především u majitelů rodinných domů.

Interiérové stínění, výběr je široký

Horizontální žaluzie – řadí se mezi standard.

Vertikální žaluzie – jsou velice moderní a oblíbené. Můžete si vybrat buď látkové, ty se často využívají buď pro velké plochy, například v kancelářích, nebo se využívají v moderních interiérech. Plně nahrazují záclony a závěsy. Další možností jsou PVC vertikální žaluzie.

Látkové rolety – dbá se na design, vznikají nové konstrukce, látky. Díky tomu jsou dnes již látkové rolety plnohodnotným dekoračním prvkem interiéru. Buď můžete zvolit klasické, nebo římské látkové rolety. Římské rolety jsou díky svému skládacímu efektu velice žádané. Ovládáme je pomocí řetízku, popřípadě mohou být ovládány i motoricky.

Posuvné panelové stěny – stejně, jako římské rolety patří k hitům v moderním interiéru, používají se hlavně v případě, že potřebujete zastínit velký prostor.

Venkovní stínící technika, proč a kdy ji volit?

Venkovní stínící technika zadržuje sluneční záření již vně objektu a nepřehřívají se tak okenní výplně a ani interiér. V případě, že jste ve fázi projektu, je vždy lepší se stínící technikou počítat již v tuto chvíli, protože se předokenní box instaluje pod omítku a není tak vidět. Nicméně není problém si venkovní stínění pořídit dodatečně, jen musíme počítat s tím, že box bude částečně vidět. Často je také kombinováno venkovní stínění s tím vnitřním.

Jaký je rozdíl mezi venkovními žaluziemi a roletami?

Z pohledu tepelných vlastností jsou na tom venkovní rolety lépe než žaluzie, jsou schopné regulovat únik tepla z interiéru, především pak v zimním období. Zásadní rozdíl je v možnosti regulace, jak tepelné, tak světelné, a to směrem do interiéru. Venkovní rolety máte buď vytaženy, nebo zataženy a nemáte zde tedy takový prostor k regulaci světla. Venkovní žaluzie tak oproti roletám nabízí určitý komfort v možnosti naklápění lamel a tím si můžete regulovat světlo proudící do místnosti.

Ovládání žaluzií a rolet

Žaluzie i rolety můžete ovládat několika způsoby. Klikou, šňůrou nebo elektropohonem. Elektrické ovládání v sobě nese určitý komfort. Ovládáte stínění pomocí vypínače umístěného u okna, popřípadě prostřednictvím dálkového ovladače, nebo můžete mít tento systém zapojen do centrálního elektronického systému řízení.

Záleží tedy na vás, jaký druh stínění si vyberete. Ten, komu více záleží na přesné regulaci světla, zvolí žaluzie, kdo hledá lepší izolační vlastnosti, vybere rolety.

Typ na spolehlivého dodavatele

My se zaměřili na velice kvalitní stínící techniku společnosti ROLLOS s.r.o., která krom venkovní a interiérové stínící techniky má v nabídce i stínění do střešních oken, kde jsou trošku jiné požadavky než na stínění do běžných oken, dále sítě proti hmyzu, plastová okna a dveře, markýzy a garážové brány.

Společnost se specializuje na prodej a montáž stínící techniky, plastových oken a garážových brán již od roku 2004. Poskytuje jak záruční, tak pozáruční servis na veškeré nabízené výrobky. Díky svým dlouhodobým zkušenostem vám pomůže s vhodným výběrem stínění pro váš interiér či exteriér. To samé platí i u výběru markýz či oken a dveří. Společnost ROLLOS s.r.o. je partnerem projektu: 100% poctivá montáž.

Related posts

Leave a Comment