Bydlení pro Ženy 

Proč kuchyňské digestoře Faber?

Říkáte si proč zrovna digestoř od značky Faber, když na trhu je podobných výrobců spousta? Výrobců digestoří a odsavačů par je opravdu hodně, ovšem pouze jeden z nich se může pochlubit tím, že kuchyňskou digestoř vymyslel. Ano, řeč je o společnosti Faber, která v roce 1955 v malé dílně vytvořila první kuchyňskou digestoř!

faber začátek

A právě proto proč vybírat tu správnou digestoř od jiných značek, když chcete mít originál i s příběhem?

Příběh první digestoře se táhne již od zmíněného roku 1955, kdy profesor Abramo Galassi dal dohromady první návrh digestoře. V roce 1958 již byla na světě první elektrická kuchyňská digestoř, která již dala podnět v dalších letech k průmyslové výrobě. Digestoře Faber se staly a jsou i nadále lídrem na světovém trhu s kuchyňskými digestořemi. V roce 2015 se značka Faber začleňuje pod značku Franke jako samostatná divize.

Co je tak zvláštního na digestořích Faber?

Jako již zmíněný zakladatel moderních digestoří jako první zaváděl do digestoře elektronické ovládací prvky, přidal okrasnou stříšku a i nadále využívá své patentované technologie a inovativní design, kterými se odlišují. A jaké zajímavé technologie v jejich digestořích najdete?

  • Aktivní redukce hluku
  • Vysoce efektivní karbonový filtrovací systém
  • Bezpečnostní systém – Protech
  • Úspora energie

Aktivní redukce hluku

Faber jako jeden z mála začal využívat aktivní redukci hluku ve formě technologie – Silk Act. Tento systém pracuje tak, že zaznamenává stávající hlukovou vlnu a následně ji kompenzuje svou vlastní a tím původní ruší. Tímto způsobem je možné snížit hlučnost až o 13 dB, což již poznáte. Systém Silk Act snižuje hluk u většiny lidským uchem slyšitelného zvuku.

pastedGraphic

 

Vysoce efektivní karbonový filtrovací systém

HFH je patentovaný filtrovací karbonový systém s účinností až 95%. Má dlouhotrvající účinek díky vysokému obsahu aktivního uhlí. Zároveň je jednoduchý na údržbu, po jeho vyjmutí jej můžete až 5x umývat v klasické myčce. Zároveň dokáže také snížit hladinu hluku oproti běžným uhlíkovým filtrovacím systémům.

Bezpečnostní systém – Protech

Protech je systém vyvinutý tak, aby sledoval varnou desku bez přítomnosti lidské obsluhy, to je možné díky tomu, že je celý systém napojen i na vaši kuchyňskou linku. Má teplotní alarm, který detekuje přehřátí a zvukem upozorňuje uživatele. V případě úniku vody či jiných kapalin má také čidlo, které vás zvukově upozorní i na tuto situaci. Obsahuje také speciální tlačítko, kterým uzamknete jak desku, tak troubu v případě, že máte malé děti.

pastedGraphic_1

 

Úspora energie

Digestoře Faber používají střídavý motor, který zaručuje úsporu energie a zároveň vysoký výkon. Další výhodou tohoto motoru je jeho velmi tichý chod, díky němuž patří k nejtišším na trhu. Komfort a pohodlí u digestoře zajistí také kvalitní osvětlení, které je řešeno pomocí LED technologií. Úspora energie je tak nezanedbatelná.

Velký výběr digestoří značky Faber najdete v našem specializovaném e-shopu: www.dalago.cz. Kde si nejen můžete nakoupit, ale také si nechat poradit!

Related posts

Leave a Comment