Cestování 

Vyhlídkový let balónem nadchne každého milovníka zážitků

V současné době patří nejrůznější zážitky mezi velmi vyhledávané aktivity řady z nás, a to ať už se jedná o různé lety, adrenalinové sporty a mnohé další. A samozřejmě se není čemu divit. Mezi oblíbené zážitkové akce patří například i vyhlídkový lety balónem. Během letu uvidíte krajinu naší vlasti z ptačí perspektivy, a to už přeci stojí za to. 

Na let balónem budete ještě dlouho vzpomínat

Vyhlídkové lety jsou zajisté obrovským zážitkem pro všechny zúčastněné. Z několika desítek metrů nad zemí má každý z nás mnohem lepší rozhled a lze tak objevovat skutečné krásy naší krajiny. Z ptačí perspektivy vypadá svět samozřejmě trochu jinak a věřte, že na tento zážitek bude vzpomínat ještě dlouho dobu. Vyhlídkové lety balónem je možné absolvovat v nejrůznějších lokalitách celé naší republiky. Obzvláště zajímavé pak bývají ty, které jsou realizovány v blízkosti nejrůznějších památek a chráněných oblastí, jako je např. vyhlídkový let nad Karlštejnem. Zaujmout by vás mohl i vyhlídkový let nad Prahou. 

Vyhlídkový let balónem jako dárek? Proč ne…

Pokud chcete darovat let svým nejbližším jako dárek, můžete využít například dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem. Tyto poukazy jsou poměrně cenově výhodné a obdarovanému zajisté udělají radost. Zážitky jsou přeci těmi nejkrásnějšími dárky, které můžeme darovat. Věřte, že svým blízkým vykouzlíte úsměv na tváři. Celý let je samozřejmě možné zdokumentovat, a to jak fotograficky, tak i videem. Vytvoříte si tím památku na tento jedinečný okamžik a chvíle strávené se svými nejbližšími.

SAMSUNG CSC

Jak se na let balonem připravit a jak dlouho trvá?

Co se týče samotné doby letu, tak ta záleží na konkrétním provozovateli. Let, ve většině případů, trvá zhruba 1 hodinu, ale samozřejmě může být i delší. Je však třeba počítat také s dalším časem, který se věnuje přípravě před letem a po letu. Pokud se na vyhlídkový let balónem chystáte, tak si vyhraďte, pro jistotu, více času. Organizátor vám předem určí místo srazu, ze kterého budete případně dopraveni na místo vzletu a následně po jeho ukončení budete opět dopraveni na místo srazu. Přesné místo přistání lze jen těžko odhadnout,stejně tak jako počet kilometrů, jež se uletí.

Speciální příprava před letem není zapotřebí. Měli byste se však vhodně obléci. Oblečení vždy volte dle aktuálního počasí. Horkovzdušný balón letí s větrem, takže do něj nefouká a nemusíte se obávat příliš rozdílných teplot. A to nejdůležitější na závěr. Na lety balónem si nezapomeňte přibalit hlavně dobrou náladu.

 

Related posts

Leave a Comment