Bydlení 

Zkušený chovatel radí, jak přistupovat k chovu papoušků

V posledních letech se stává chov papoušků velice oblíbeným koníčkem. Lidé však nechtějí chovat klasické andulky, které jsou taktéž jistým druhem papouška, ale chtějí raději chovat takové druhy, na které narazí například v zoologické zahradě nebo ve volné přírodě. Jenže přesně takoví papouškové potřebují skutečně prostornou venkovní voliéru postavenou z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby, navíc potřebují i vaši pozornost. K papouškům by se mělo přistupovat podobně jako k pejskům, tvrdí zkušený chovatel. 

Zkušený chovatel konstatuje fakt, že lidé si papoušky pořizují proto, že chtějí mít doma nějakého živého společníka, ale už si neuvědomují, že papouškové potřebují podobně velkou pozornost jako například psi, které si pořídíte. Ani papouškové nemají rádi samotu a umí na sebe nejen zvukově upozornit, pakliže se jim pozornost nedostává.

Dětem ideálně andulky, ale vhodní jsou také agapornisové

Mnozí rodiče kupují papouška dětem. Má to být jejich první domácí mazlíček. Myslí si, že nemají jinou možnost než vzít andulku, ale zkušení odborníci tvrdí, že pro děti jsou vhodní i agapornisové, tedy jenom některé druhy. Například fišeri nebo agapornis škraboškový – to jsou ideální společníci pro děti. Naučí se totiž pár slov, navíc jsou klidnější a velice přítulní. A spokojí se s menší ptačí klecí uprostřed bytu či rodinného domu. 

Nemusí se nutně začínat s nenáročnými druhy

Stejně tak zkušený chovatel vyvrací jeden zažitý mýtus, a sice že začínající chovatelé musí začínat s nenáročnými druhy podobně, jako je tomu například u hlodavců nebo akvarijních ryb či hadů. Jenže tak tomu v tomto případě není. Pokud je na to chovatel jak psychicky, tak finančně připraven, klidně se rovnou může vrhnout do chovu opravdu velkého papouška. Jak jsme již naznačili, vždy před koupí je nutné zmínit i tu finanční stránku, protože čím větší papoušek, tím více toho bude potřebovat.

Related posts

Leave a Comment