Auto Moto 

Jaké jsou největší nešvary řidičů ohledně výměny a stavu pneumatik?

Pokud se zamyslíme nad prací pneuservisu, často ohrneme nos a řekneme si, že za ty peníze to raději zvládneme sami. Jak to ale vidí oni? Nahlédněte do rozhovoru s vedoucím pneuservisu, který vám vysvětlí zásadní chyby při domácím přezouvání pneumatik.

Je pravda, že Češi svá auta před sezónou poctivě přezouvají? Hlídají si hloubku dezénu pneumatik?

To bohužel nemohu potvrdit. A je to velká škoda. Na výrobu zimních pneumatik se používají měkčí směsi, hloubka dezénu pneumatik je mnohem větší a je také přizpůsobena k odvádění vody a sněhu. Letní pneumatika při nízké teplotě prostě ztuhne a brzdná dráha je následně nesrovnatelně delší. Takže ti, co si myslí, že i s letnímipneumatikami se na sněhu rozjedou, si mohou být jisti, že ne vždy se jim podaří bezpečně zastavit.

Co můžeme pokazit, když si přezouváme pneumatiky sami? Geometrii kol lze kontrolovat i doma?

Nezapomeňte, že v pneuservise se o vaše auto stará tým lidí, kteří své práci rozumějí. Při domácích podmínkách těžko zjistíte, zda jste kola dobře vyvážili. To může vést k nebezpečným situacím při provozu. Nejčastější chybou pak bývá obrácené nasazení pneumatik. Mnoho pneumatik bývá přímo vyráběno na pravou a levou stranu – a lidé je doma nasadí obráceně. Takže místo toho, aby pak kola odváděla vodu, drží ji pod sebou. Geometrie kol a vše okolo by mělo být prací pro profíky.

Jak se nejlépe vyhnout dlouhému čekání v pneuservisech?

Nejlepší radou by bylo, aby lidi mysleli na výměnu včas. Zajistili by si včasný termín pro odbornou výměnu pneumatik. Ale ne vždy je to možné. V našem pneuservise v Praze je naprostou samozřejmostí online rezervační systém pro výměnu pneumatik – zvolíte si datum a čas a máte po starostech. Je to lepší pro obě strany. V případě plné kapacity našich stání se také lze domluvit na přezutí auta po pracovní době. U nás platí „náš zákazník, náš pán.“

Related posts

Leave a Comment