Auto Moto Bydlení Zprávy 

Nový trend: Češi jezdí na dovolenou v karavanu

Zájem Čechů o zapůjčení či koupi obytných vozů stoupá, kdežto poptávka po karavanech klesá. Nicméně stále více českých turistů preferuje na dovolené obytný vůz, popřípadě karavan, aby nebyli závislí pouze na hotelových službách navštívené lokality. Nehledě na to, že jsou tak po celou dobu dovolené pány svého času a pokud se jim na místě nelíbí, stačí otočit klíčkem v zapalování a přemístit se na jiné místo. Vybrat si pro cestování na dovolenou obytný vůz či karavan má ještě jednu nesmírou výhodu, pokud se pokazí počasí, můžete kdykoliv změnit místo pobytu.

karavany

V posledních letech na oblíbenosti získávají obzvláště obytné vozy než karavany. Hlavním důvodem je komfort – obytná auta poskytují na cestách pohodlnější ubytování a možnost využití vnitřních prostorů na plných komunikacích, například při zácpách. Češi neprojevují zájem o nejlevnější prototypy, poohlížejí se spíše po modelech ve střední cenové kategorii, jež uspokojí dobrým poměrem výkon/spotřeba pohonných hmot.

Koupě, nebo zapůjčení?

Současným trendem je půjčit si obytné auto na dovolenou. Člověk si vyzkouší, jak mobilní domov na cestách funguje. Prodejci uvádí, že až 90 % zákazníků si poté vozidlo či karavan buď koupí, nebo si ho znovu vypůjčí. Obytný vůz a karavany nachází uplatnění nejen během letní sezóny, stále více lidí jezdí s vlastním mobilním bydlením v zimě i na hory.

V České republice neexistuje žádná společnost, která by se zabývala produkcí karavanů a obytných aut. Všechny se dovážejí ze zahraničí, zejména z Německa. Mezi atraktivní výrobce patří německé značky Carado a Fendt. Obytná auta a karavany těchto lukrativních firem najdete u české společnosti HYKRO s.r.o., která prezentuje svou nabídku také na své webové stránce.

HYKRO s.r.o. zprostředkovává prodej nových i ojetých obytných aut a karavanů, jejich pronájem a servis.

Related posts

Leave a Comment