Zboží 

Výhody a nevýhody varné desky s odsáváním

Varné desky s odsáváním představují jednu z největších vymožeností v dnešním světě moderního designu kuchyně. Ptáte se proč? Nebudete totiž potřebovat vestavnou digestoř, díky čemuž varná deska s odsáváním představuje dva spotřebiče v jednom. Avšak varná deska s odsáváním přináší i pár nevýhod. Co tedy patří mezi její přednosti i a nedostatky?

Přednosti varných desek s odsáváním

Hlavní výhoda již byla zmíněna. Jestliže si pořídíte do své domácnosti varnou desku s odsáváním, nebudete se muset nijak zabývat výběrem vestavné digestoře. Odsávání zakomponované v desce totiž dokonale nahradí účel digestoře a splní její úlohu do posledního puntíku. Digestoř navíc nemusí zapadat do konceptu designu vaší kuchyně a bude zbytečně zabírat místo na stropě. Vyhnete se tedy nejednotnému vzhledu, který si rozhodně nepřeje žádná hospodyňka ve své domácnosti.

Nevýhody varných desek s odsáváním

Avšak nic není růžové a pochopitelně i varná deska s odsáváním má své nedostatky. Tím prvním je především vysoká cena. Počítejte tedy, že za nejlevnější varnou desku s odsáváním, která navíc nedisponuje nikterak závratnými funkcemi, zaplatíte minimálně 40 000 Kč.

Dalším problémem mohou být rozměry. Oproti běžné varné desce totiž zabere na kuchyňské lince podstatně větší plochu. Pokud tedy máte menší kuchyni a potřebujete ušetřit každé místo na kuchyňské lince, digestoř a méně rozměrná běžná varná desky budou naopak výhodou.

Shrnutí

Jestliže si chcete ušetřit starosti s výběrem digestoře a zároveň nechcete, aby vám narušovala perfektní design kuchyně, neváhejte a pořiďte si novou varnou desku s odsáváním, která ještě vyšperkuje už tak parádní kuchyni každého domova. Nicméně počítejte s vyšší cenou a větší plochou, kterou zabere oproti běžné varné desce.

Related posts

Leave a Comment