Služby 

Vyznáte se v pracovních rukavicích?

Součástí ochranných pracovních pomůcek jsou také pracovní rukavice. Pracovní rukavice je možné dělit podle různých hledisek. Například:

  • Pracovní rukavice pro práci v zimě a  pracovní rukavice pro práci v létě.
  • Pracovní rukavice na práci venku a  pracovní rukavice na práci uvnitř.

Velmi podstatné je dělení pracovních rukavic podle toho, jakou manuální práci hodláte vykonávat. Právě od druhu práce se materiál pracovních rukavic odvíjí. Tak například:

  • Pro práci s leptavými, žíravými a jinými chemickými látkami jsou vhodné PVC pracovní rukavice a pracovní rukavice máčené v nitrilu nebo latexu. 
  • Pro běžnou práci se vyplatí navlékat ruce do pracovních rukavic celokožených, které jsou vybaveny speciálními podšívkami a zesílenými švy. 
  • I žáruvzdorné pracovní rukavice, které se vyrábějí z aramidové tkaniny a dokážou tak ochránit ruce od nepříjemných popálenin, pořídíte v e-shopu pracovniochrana.cz.

Není pracovní oděv jako pracovní oděv

Různé pracovní procesy vyžadují různé pracovní pomůcky. A nejen pracovní pomůcky, ale také pracovní oděvy. I mezi pracovními oděvy se však co do kvality najdou propastné rozdíly. Právě kvalita je to, co určuje jak životnost pracovních oděvů i pracovní obuvi, tak také bezpečnost při vykonávané práci. 

Až budete pořizovat pracovní oděvy svým zaměstnancům, pamatujte na to, že každý pracovní oděv musí především dobře sedět. Nesmí být malý, nesmí však být ani příliš velký. Budete-li objednávat pracovní oděvy na pracovniochrana.cz, nebudete mít problém zvolit správnou velikost. Nabídka velikostí je opravdu dostatečná.

Vhodné pracovní oděvy a vhodnou pracovní obuv se nevyplácí podceňovat

Dbejte na vhodnou pracovní obuv, která je víceméně specifická pro každou pracovní činnost. Obouvejte nohy do takové pracovní obuvi, která jim zajistí maximální bezpečnost a ochranu.

Related posts

Leave a Comment